Mit zennek az lmaink?
6 egyszer lps az lmok megrtshez
Azt szoktk mondani, hogy szrevtlen letet nem rdemes lni. Ugyanez igaz a meg nem figyelt lmokra.
Az lmok tkrzik bels nnket. Ezek reflektlnak vgyainkra az letnkben. Ha megfigyeljk lmainkat, azok tiszta, hiteles tmutatst adnak legmlyebb bensnkrl.
Kpzeld el, hogy egy izgalmas knyvet olvasol. A trtnet egszen lebilincsel! s ez utn kpzeld magad el azt a dbbenetet, amikor rjssz, hogy valaki jtt, s kitpett nhny lapot a knyvbl. A te hinyz rszeid ebben az lnk vilgban pp ebbe a knyvbe vannak lerva.
Ez egy hasonlat volt arra, milyen az, amikor figyelmen kvl hagyjuk az lmainkat. Az letnk bonyolult, gazdag s vltozatos. Az lmok megrtse olyan, mintha a hinyz oldalakat elolvasnnk. Az lmok jelentsnek rtelmezse s megrtse tartalommal s tapasztalattal tlti fel lmnyeinket.
Hat egyszer lpst mutatok be nektek, mely segt az lmok megrtsben, s hozzjrul ahhoz, hogy letnk teljes trtnett megismerjk.
Hat egyszer lps az lmok megrtshez
1) Emlkezz
Tartsd a szmtgped, vagy diktafonod az gyad kzelben, s rgztsd az lmaidat abban a pillanatban, amikor felbredsz. Ne kslekedj, mert az lmok hamar elillannak, amint valamilyen tevkenysgbe kezdnk, rgtn elfelejtjk ket. Ha az lom fbb mozzanatait lejegyezzk, utna mr emlkezni fogunk a rszletekre is. Kutatsok is bizonytjk, hogy ha lejegyezzk lmainkat, akkor a jelentsket is knnyebben megfejthetjk. Az analitikus elmnk sszekapcsoldik kreatv elmnkkel s ezzel az lom j rtelmet nyer.
2) Foglald ssze
Miutn lejegyezted az lmod, sznj r nhny percet, hogy csupn egy-egy szval jellemezd azt az rzst, amit az lom kivltott belled. Megteheted ezt breds utn vagy a nap folyamn brmikor. Az lom lejegyzse utn nap kzben az lom jelentse is alakul. rd le azokat a szavakat, melyek eszedbe jutnak egsz nap az lmodrl. Ha pldul lmodban ldztek, akkor rdemesebb a pnik szt lerni, mint lejegyezni az egsz lmot.
3) Hasonltsd ssze
Mostanra mr kezd konkretizldni az lomban megjelen rzs. Ha rgzted az lmod, majd egy-egy szval lerod az rzst, azzal lassan kezd kivetlni az lom valdi jelentse. Ez utn elkezdheted sszehasonltani az lmodban megjelen rzseket a valdi letedben jelen lv esemnyekkel. Ha pldul ldznek az lmodban, gondold vgig, hogy milyen esemnyek azok az brenlted sorn, amik hasonl rzst vltottak ki belled. Ha elkezded sszehasonltani az lombeli s valdi rzseidet, lassan krvonalazdni fog a rs, klnbsg a kt vilg kztt-a tudatos s tudattalan kztt.
4) Vizsgld fell s figyeld meg
Vizsgld fell az lmod, s figyeld meg az embereket, helyeket, tevkenysgeket s esemnyeket lmodban. Fordts klns figyelmet az emberekre s llatokra lmaidban. Mit csinlnak? Hogy nznek ki? Milyen sznek dominlnak az lomban? Mifle tevkenysgek zajlanak? Milyen vszak van az lomban? Jtszadozz szabad asszocicival ezekrl az lomban megjelen elemekrl. rd le ezeket a gondolatokat, vagy "lmodozz" rluk. Ezzel felsznre hozhatod tudatos elmdet.
5) Vettsd ki nmagadra
Miutn felmrted a klnbz embereket s / vagy llatokat lmodban, kpzeld azt, hogy ezek tged testestenek meg. Pldul, ha a fszerepl az lmodban egy srga kutya, kpzeld azt, hogy ez a kutya te vagy. Mit jelent ez szmodra? Mi olyat csinlt a kutya, amit te is tennl? Ezeket a mdszereket egyenesen az lommestertl Dr. Carl Jung-tl hozom, aki azt javasolta, mindent, ami az lomban van jelen, az valjban sajt elmnk kivetlse. Ez azt jelenti, hogy egy anya az lmaidban valjban a sajt anyai aspektusod mutatja meg. A srga kutya lmaidban nmagad hsges aspektusa, feltve, ha a kutyt az ember legjobb s leghsgesebb bartjnak tartod. Ha viszont kutya fbid van, akkor ez az lom flelmeidrl rulkodik.
6) Rakd ssze
Ha szorgalmasan kvetted az 1-5. lpst, most mr van egy nagy ltalnos vzlatod az lmodrl. Most rakd ssze az sszes feljegyzst, benyomsaidat, egyszavas magyarzatot, megfigyelseidet s nmagadra val kivetlst. Tlts idt egyedl, hogy gondolkozhass minden lmod rtelmezsn. Krd meg a szellemi vezetidet (angyalaidat), hogy segtsenek a tolmcsolni azt lom jelentst - k gyakran az lmokon keresztl kommuniklnak, s szvesen segtenek annak rtelmezsben.
|